Jak změnit souhrn v kontingenční tabulce

Mám kontingenční tabulku (pokud neumíte vložit kontingenční tabulku a netušíte, na co by vám tak byla, tak si přečtěte tento článek >>>) a Excel mi automaticky nastavil, že hodnoty uvnitř sčítá. Vidím tedy součet ze všech hodnot. Teď bych ale potřebovala, aby v tabulce nebyl Součet, ale aby tam jako souhrn byl uveden spíš Průměr.

  1. Postavíme se kamkoliv do kontingenční tabulky, rozklikneme šipku v poli Hodnoty u Součet z částka objednávky a hned první možnost je Nastavení polí hodnot.

2. Tady si potom vybereme, jaký souhrn dat tam chceme mít. Jestli to má být Součet, Počet, Průměr, Maximum, Minimum, Součin, Počet čísel, Směrodatná odchylka, Odhad rozptylu, Rozptyl.

My tedy chceme, aby to byl průměr, takže si to hned potvrdíme. A už máme místo součtu  Průměrnou objednávku.

Pokud bych chtěla mít Součet i Průměr, vůbec nevadí, že je to počítané z toho stejného sloupce.  Částku objednávky si znovu přesuneme do pole Hodnoty. A teď už tady budeme mít Součet a Průměr vedle sebe.

Pokud vás kontingenční tabulky zajímají a chcete se o nich naučit víc, podívejte se na můj online kurz Tajemství kontingenčních tabulek>>>.

Soubor k příkladu z blogu je pro vás ke stažení tady:

Napsat komentář