Minigraf, maxi efekt

Excel používáme nejenom na různé výpočty a tvorbu tabulek, ale také na grafické znázornění. Používání grafů naše tabulky krásně doplní a pomůže ostatním se ve výsledcích lépe zorientovat. Pokud nevíte, jak vložit klasický graf, dočtete se to zde.

Dnes se ale chci věnovat minigrafům, které z mé zkušenosti, mnoho lidí nezná. Jsou to malé grafy (kdo by to řekl 😀 ), které jsou umístěny pouze v jedné buňce. Nezaberou vám tedy skoro žádné místo a přitom krásně znázorní, co potřebujete. Dostupné jsou od Excelu 2010, pokud tedy máte dřívější verzi, bohužel si je neužijete.

Příklad: Chci vedle buněk s tržbami za jednotlivé měsíce vložit minigraf, který znázorní trend jejich vývoje

Minigraf 1

Vyberu si buňky, které chci graficky znázornit a kliknu na ikonku Rychlá analýza, která se mi zobrazila. Případně můžu kliknout pravým tlačítkem a zvolím Rychlá analýza, anebo půjdu na kartu Vložení a zvolím Minigrafy.

Minigraf 2

V nabídce minigrafů vidím tři typy a to spojnicový, sloupcový a graf, který zobrazuje vzestupy a poklesy. Já kliknu na Spojnicový a graf se mi vložil do buňky F2 🙂

MInigraf 3

Nyní se zaktivovala karta Návrh, kde si můžu vybrat, jaké body chci na svém minigrafu znázornit (já jsem si vybrala znázornění nejvyšší hodnoty), vyberu si barvu svého grafu i zvýrazněných bodů, můžu zde změnit typ grafu anebo celý minigraf vymazat.

Tak co? Jak se vám minigrafy líbí? Napište mi 🙂

Soubor z ilustračního příkladu ke stažení :

Napsat komentář