Máme rádi funkce

online kurz na pokročilé excelové funkce
 • 8 dnů, 8 lekcí, domácí úkoly
 • VIP facebooková skupina
 • možnost učit se kdykoliv a odkudkoliv
 • neomezený přístup
 • pomoc na e-mailu
 • certifikát o absolvování

Co v kurzu najdete?

dnů s pokročilými funkcemi. Ke každé lekci jsou soubory ke stažení a domácí úkol.
hodinu času celkem potřebujete na shlédnutí všech videí
facebooková skupina, kde se budete moct ptát a sdílet svoje úkoly
 • dostanete nové video každé pondělí, středu a pátek
 • vše si hned vyzkoušíte (pod každým videem jsou dva soubory - jeden vyřešený, druhý nevyřešený, abyste si všechno mohli hned vyzkoušet)
 • u většiny videí je domácí úkol na další samostatné procvičení (řešení se dozvíte vždy o den později)
 • každá lekce trvá přibližně 10 minut + domácí úkol, který vám bude trvat přibližně stejně dlouho
 • VIP facebooková skupina jen pro členy kurzu

1. LEKCE -NEPŘÍMÝ ODKAZ

Naučíte se, jak dynamicky měnit adresu buňky a jak to využít pro doplňování údajů z jiných listů a souborů.

2. LEKCE - INDEX

Pokud vám funkce SVYHLEDAT připadá omezující, tak máte v něčem pravdu. Její omezení ale překonává funkce INDEX ve spojení s POZVYHLEDAT. A tyhle dvě funkce se naučíte používat ve druhé lekci.

3. LEKCE - SOUČIN.SKALÁRNÍ

SOUČIN.SKALÁRNÍ se nepoužívá jen na výpočet váženého aritmetického průměru, ale dokáže sčítat podle různých podmínek. Jak na tuhle super funkci se podíváme ve 3. lekci.

4. LEKCE - POSUN

POSUNeme se dál....Funkce POSUN se dá parádně použít na tvorbu dynamických oblastí.

5. LEKCE - ZVOLIT

Funkce ZVOLIT vám umožní přidat více interaktivity do vašich reportů. Ukážeme si, jak jednoduše měnit oblasti nebo funkce ve vašich výpočtech.​

6. LEKCE -MATICOVÉ VZORCE

Znáte kouzelnou klávesovou zkratku Ctrl+Shift+Enter? Pokud ne, tak se těšte, protože tahle klávesová zkratka boří další bariéry.

7. LEKCE - KOMBINACE FUNKCÍ

V této lekci se podíváme na různé zajímavé, pokročilé kombinace funkcí, budeme hodně vnořovat do sebe, abychom dokázali ze všech funkcí vymáčknout maximum.

8. LEKCE -OVLÁDACÍ PRVKY

V téhle lekci se naučíte, jak si vložit do Excelu různá zaškrtávátka, přepínače a ty napojit na funkce.​

Zajímá vás co o kurzu říkají první absolventi?

Kurz mě Leni nadchnul, díky moc za rychlý posun :-). 100% doporučuji! A certifikát určitě uvítám 🙂
Eva H.
Dobrý den Leni, kurz je za jedničku s hvězdičkou. A také uvítám certifikát. Určitě se budu k lekcím vracet. 🙂
Darina V.

Kurz je momentálně uzavřený pokud budete chtít, abych vám napsala, až ho budu znovu otevírat, zadejte svůj e-mail. 

Vaše osobní údaje (e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka  vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání  informace o otevření kurzu a dalších novinek ode mě, které se budou týkat Excelu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

Děláte často různé přehledy a reporty a jejich předělávání každý měsíc vám trvá opravdu dlouho?

Topíte se v tom množství čísel, tabulek a listů?

Potřebujete se naučit fungovat více dynamicky? Abyste vzorce nastavili jednou a pak už jen doplňovali nové údaje?

CHCETE POSUNOUT SVOJE ZNALOSTI EXCELOVÝCH FUNKCÍ NA DALŠÍ ÚROVEŇ?

Trávíte spoustu času tím, že sčítáte údaje za různá období, ze spousty tabulek a listů.  Každý měsíc všechno přepočítáváte, občas se dokonce stane, že uděláte chybu.  A šéf chce výsledky hned, vy ale víte, že to bude trvat pěkných pár hodin, než to všechno přepočítáte a dáte dohromady.  Prostě nestíháte a někdy máte pocit, že se v těch číslech snad utopíte.

Tak s tím je odteď konec.

Zvládnete si doplňovat údaje z jiných listů i souborů, dynamicky vyhledávat a doplňovat údaje podle vašich podmínek. Je jedno, kolik řádků a sloupců mají vaše soubory a kolik jich tam každý měsíc přidáváte. Naučíte se, jak si nastavit vzorce tak, abyste to udělali jednou a víc se nebudete muset starat. 

Zvýšíte svoji kvalifikaci, šéf i kolegyně budou zírat, jaký  Excel expert se z vás stane. Jen pozor! Pravděpodobně to teď budete vy, kdo bude dělat většinu firemních reportů. 😉 

Čekají na vás obávané, ale mocné funkce INDEX, POZVYHLEDAT, POSUN, ZVOLIT, SOUČIN.SKALÁRNÍ, ovládnete maticové vzorce, které počítají ne s jednotlivými buňkami, ale s celými oblastmi. Čeká vás lekce se zajímavými kombinacemi funkcí, které posunou vaše schopnosti v Excelu na úplně novou úroveň. A v poslední lekci se naučíte, jak funkce napojovat na ovládací prvky, aby vaše reporty vypadaly profesionálně a byly interaktivní. 

 

A na pomoc s pokročilými funkcemi jsem tu pro vás já. 🙂 Jsem autorka e-booků a online kurzů v Excelu. Píšu blog s návody a natáčím návodová videa. Excel mě prostě baví a snažím se, aby začal bavit i vás. 😉  Dokážu i složité věci vysvětlovat jednoduše, což uvidíte jak na blogu tak i na mojí facebookové stránce Máme rádi Excel.  Podnikatelům také zpracovávám jejich data v přehledné excelové reporty, aby se v nich snadno orientovali. 

Jak to bude probíhat?

Vstup do kurzu je nyní uzavřený.

V každé lekci je video s návodem pro daný den  (cca 10 minut) a potom na vás čeká domácí úkol. 

Ke každému videu je připravený nevyřešený soubor, abyste si příklady z videa mohli vyzkoušet a také vyřešený soubor, abyste měli čeho se chytit, když byste se náhodou zasekli. 

Pro členy kurzu je také připravená uzavřená Facebooková skupina, kde budu každý den odpovídat na vaše dotazy. 

Co tedy vstupem do kurzu získáte?

8 videonávodů

Kurz obsahuje 8 videolekcí plných pokročilých funkcí a vychytávek, v celkovém čase přibližně 1,5 hodiny, rozdělené do 8 dnů. Stačí vám tedy pár minut denně a vaše znalosti excelových funkcí dostanou úplně jiný rozměr.

8 souborů ke stažení

Pod každou lekcí najdete soubory ke stažení, ze kterých se vše naučíte pomocí videí. V jednom souboru je vše vyřešené. A v druhém souboru máte možnost vyzkoušet si všechno na vlastní pěst. A to je ta nejlepší cesta k zapamatování! Nezapomeňte taky každý den na domácí úkol. 😉

Přístup kdykoliv a odkudkoliv

Nemusíte nikam chodit. Studujte, když máte zrovna náladu i čas. Potřebujete jen internet a prohlížeč. Přístup do kurzu vám už zůstává, není nijak časově omezený.

VIP facebooková skupina

Čeká na vás facebooková skupina, kde se mě můžete denně ptát na cokoliv, s čím se zaseknete a sdílet svoje dotazy s ostatními . 😉

Certifikát

Až dokončíte kurz, napíšete mi a já vám pošlu e-mailem certifikát o absolvování kurzu v pdf.

Je kurz pro vás?

 • pracujete v kanceláři a ve své práci často potřebujete Excel, pracujete s velkými tabulkami
 • používáte běžně funkce jako např. SVYHLEDAT, KDYŽ, SUMIF, v Excelu už prostě umíte, ale cítíte, že to chce ještě něco víc.  Potřebujete pracovat víc dynamicky a nebaví vás pořád dokola předělávat vzorce kvůli tomu, že se změnil počet řádků ve zdrojových datech. 
 • šéf po vás často chce výsledky a samozřejmě hned, vám ale trvá několik hodin, než se k nim dopracujete a navíc v nich občas máte i chyby
 • jste v Excelu profíci, INDEX, POSUN, maticové vzorce, ani vnořování hodně funkcí do sebe vás neděsí.  To byste ztráceli čas.🙂 

Kolik tedy kurz stojí?

Kurz je momentálně uzavřený pokud budete chtít, abych vám napsala, až ho budu znovu otevírat, zadejte svůj e-mail. 

Vaše osobní údaje (e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka  vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání  informace o otevření kurzu a dalších novinek ode mě, které se budou týkat Excelu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

Ještě nad něčím přemýšlíte?

Tenhle kurz pro začátečníky vhodný není. Je určený pro uživatele, kteří v Excelu pracují denně, zvládají funkce typu SVYHLEDAT, KDYŽ, SUMIF, nezaleknou se velkých tabulek, ale potřebují se naučit pracovat více dynamicky. Pro začátečníky a mírně pokročilé jsou vhodnější mé jiné kurzy, které najdete zde: https://mameradiexcel.cz/kurzy/

Před spuštěním kurzu obdržíte přístupové údaje. Jednotlivé lekce se budou uvolňovat postupně, vždy v pondělí-středu-pátek.  Budeme postupovat společně v naší facebookové skupině, kde se budete moct zeptat na cokoliv, na čem se zaseknete. 

Kurz je připravený na verzi Office 365. Nemusíte mít tuhle nejaktuálnější verzi, pro většinu videií je ale lepší mít alespoň Excel 2010 anebo vyšší. V nižších verzích některé funkce chybí anebo by postup mohl být výrazně odlišný.

Kurz vám zůstane už navždy, přístup k němu nemá žádnou omezenou platnost. Kdykoliv tedy něco zapomenete a budete se chtít podívat a osvěžit si svoje znalosti, budete mít všechno po ruce.

Tak už neotálejte a začněte EXCELOVAT S EXCELEM.

Máte moji podporu.

Vaše Lenka