KLÁVESOVÉ ZKRATKY, KTERÉ VÁM UŠETŘÍ ČAS A KŘEČE V RUCE

Klávesové zkratky neuvěřitelně urychlují práci v Excelu, a proto je dobré se ty nejužitečnější naučit. Nejznámější jsou zřejmě pro kopírování (Ctrl+C), vložení (Ctrl+V), případně vyjmutí (Ctrl+X) a uložení souboru (Ctrl+S). Dnes vám ale chci ukázat další klávesové zkratky, které možná neznáte a mohly by vám hodně pomoci.

 

Ctrl+A – vybere celý list (když chcete tedy všechno zkopírovat někam jinam, držte klávesu Ctrl a teď jen zmáčkněte za sebou A, potom C, přepněte se na jiný list  a zmáčkněte V, je to záležitost přibližně 1,5 vteřiny)

Ctrl+Tab – přepíná mezi jednotlivými excelovými soubory

Ctrl+Pgup – přepíná mezi jednotlivými listy jednoho souboru směrem doprava

Ctrl+Pgdn – ano, přepíná mezi jednotlivými listy jednoho souboru směrem dolevaˇ

Ctrl+Home – vrátí vás na začátek listu, tedy do buňky A1

Ctrl+D – zkopíruje buňku nad sebou, pokud vyberete např. 10 buněk, ve všech budete mít obsah první buňky výběru

Ctrl+šipka dolů – přemístí vás na konec tabulky, analogicky pokud zmáčknete šipku doprava, přemístí vás na konec tabulky vpravo atd.

Ctrl+Shift+šipka dolů – vybere celý sloupec tabulky, pokud budete Ctrl+Shift stále držet a poté zmáčknete šipku doprava, máte vybranou celou tabulku během vteřiny, i když bude mít 5000 řádků.

Ctrl+T – vloží tabulku

Ctrl+Y – zopakuji akci, já nejčastěji používám pro vložení více řádků nebo sloupců, vložím řádek a potom zmáčknu tuto klávesovou zkratku, kolikrát potřebuji

 

Co zdržuje v práci vás? Jaké problémy řešíte? Napište mi a já na to téma ráda napíšu článek 🙂

Napsat komentář