Jak vložit excelovou tabulku

V dnešním článku bych vám chtěla ukázat, jak se vkládá excelová tabulka a k čemu nám vůbec je. Pokud se teď divíte, co chci vkládat za tabulku, tak vám to hned ukážu 🙂

 

Příklad: Mám zapsané nějaké údaje a chci je vložit jako tabulku

excelovatabulka

 

Postavím se někam do mojí tabulky a potom stisknu klávesovou zkratku Ctrl+T nebo půjdu na kartu Vložení-Tabulka.

excelovatabulka

Zkontroluji, jestli mám správně vybranou oblast a potvrdím.

excelovatabulka

 

Vložila se nám hezky naformátovaná tabulka (styl tabulky si můžete změnit na kartě Návrh-Styly tabulky – já jsem si nakonec vybrala zeleno-modrou), ale to není všechno, k čemu je tahle tabulka dobrá.

excelovatabulka

 

Když si teď vzpomenu, že jsem zapomněla na jedno jméno a dopíšu ho pod tabulku, tabulka se sama rozšíří. Když do sloupce vedle tabulky doplním název Součet a vložím funkci Suma, tabulka se opět rozšíří a sama zkopíruje vzorec do dalších řádků.

excelovatabulka

Tahle tabulka je opravdu chytrá a vřele doporučuji ji používat jako zdroj pro kontingenční tabulku. Když přidáte nová data, tak nebudete muset u kontingenční tabulky měnit zdrojová data, protože tato tabulka prostě ví, že se rozšířila. Co říkáte, není to paráda? 😉

Soubor si můžete stáhnout tady:

Chcete se o excelové tabulce naučit víc a s ní spoustu funkcí a dalších vychytávek? Vstupte do mého online kurzu Nejužitečnější nástroje Excelu. 

Napsat komentář