Jak dělat změny na více listech najednou

Potřebujete udělat změny na několika listech, které jsou kromě výsledků úplně stejné.  Třeba máte 4 listy pro 4 pobočky. A vy teď potřebujete všude přidat jeden řádek nebo něco doplnit, změnit, obarvit…..A pořád musíte mít všechny ty listy stejné, aby se lišily jen údaje pro každou pobočku.

No přece nebudete dělat každou změnu 4x???

Nebudete, nebojte. Stačí všechno udělat jednou a budete mít upravené všechny listy zároveň.

Příklad: Máme 4 listy pro každou pobočku zvlášť. A na všech listech máme ty samé údaje. Potřebujeme teď vložit jeden další řádek s výpočtem zisk/zaměstnance na každý list a trochu tabulky na všech listech upravit, aby vypadaly hezky.

 

zmeny-na-vice-lestech

  1. Vyberte si všechny listy, u kterých chcete udělat změny. (Stiskněte klávesu Ctrl a klikněte na všechny názvy listů, které chcete upravovat. Pokud chcete vybrat všechny, stačí kliknout na první, zmáčknout Shift a potom kliknout na poslední, tím se označí všechny listy mezitím.)

     2.Vidíte, že máte všechny listy označené bíle a nahoře, kde je název souboru máte za názvem napsané [skupina]. Tím se můžete ujistit, že listy jsou teď ve skupině a změny, které budete dělat se objeví na        všech vybraných listech.

     3. A teď už můžeme vesele dělat změny, které potřebujeme. Takže si na list s pobočkou Praha napíšeme na další řádek Zisk/zaměstnance, vložíme si tam vzorec, zkopírujeme ho do všech sloupců. A                 tabulku si zformátujeme tak, jak se nám líbí.

   4. Když máme hotové všechny úpravy, tak se podíváme na ostatní listy a co myslíte? Všechny změny jsou tam taky. 🙂

Vyzkoušejte si změny na více listech sami na souboru, který najdete tady.

Co trápí v práci vás? Napište mi, ráda pro vás zpracuju návod.

Napsat komentář