Jak vložit obrázkový graf

V dnešním článku bych vám chtěla ukázat, jak si udělat hezčí vaše grafy. Jak se vloží graf již nejspíš víte, pokud máte můj e-book zdarma. Pokud ho ještě nemáte, stáhnout si ho můžete tady.  Někdy si ale grafy můžeme udělat i veselejší, nemusí to být jen barevné sloupce, ale místo sloupců můžeme mít nějaké tematické obrázky.

 

 

Příklad: Mám několik poboček – v Praze, Brně, Ostravě a v Plzni a tyto pobočky prodávají televize. Chci graficky porovnat jejich prodeje.

obrázkový graf 1

Vyberu celou tabulku, půjdu na kartu Vložení a zvolím možnost Dvourozměrný sloupcový graf – Skupinový sloupcový.

obrázkový graf 2

 

A mám vložený úplně klasický sloupcový graf.

obrázkový graf 3

Co když ale chci něco méně nudného než modré sloupce? Co mít místo sloupců malé televize? 🙂

 

 

Kliknu na jeden z modrých sloupců, dám pravé tlačítko a zvolím možnost Formát datové řady.

obrázkový graf 4

Na pravé straně se nám nyní zobrazila nabídka Formát datové řady, kliknu na první ikonku (Výplň) a zde vybereme možnost Obrázek nebo texturová výplň. Nyní klikneme na Vložit obrázek z: Soubor a zde vybereme obrázek z počítače.

obrázkový graf 5

Ještě je potřeba sjet myší trochu níže a místo možnosti Roztáhnout zvolit možnost Skládat – jinak nebudeme mít malé televizky naskládané na sobě podle počtu prodaných ks, ale zobrazí se nám jen jedna televize v každém sloupci.

obrázkový graf 6

Tak a máme to, vložili jsme do grafu obrázky. Jak se vám to líbí? Uděláte si svoje přehledy veselejší?

Soubor ke stažení najdete zde:

Tagy:
Lenka Mikšátková
Již mnoho let je mou velkou vášní Excel. Naplňuje mě ukazovat ostatním lidem jak ho zvládnout, aby jim usnadňoval práci a šetřil jim čas. Jsem autorkou e-booku Jak si ještě více zamilovat Excel>> Více o mně si můžete přečíst tady.>>
Komentáře