Vaše osobní údaje (e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších novinek ode mě, které se budou týkat Excelu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

NAUČTE SE ZÁKLADY EXCELU ZA JEDEN DEN

 • Spustíte Excel
  Začneme úplně od začátku a to tak, jak vůbec Excel otevřete, abyste s ním mohli pracovat.
 • Uložíte soubor
  Excel už máte otevřený, ale abyste neztratili svoji práci, naučíte se nejdříve, jak si svůj první excelový soubor uložíte.
 • Vytvoříte svoji první, jednoduchou tabulku včetně použití základních vzorců a funkcí
  V této kapitole vám ukážu, jak se vkládají vzorce, základní funkce (SUMA, PRŮMĚR, MIN a MAX) a jak si zkopírujete vzorec do dalších buněk.
 • Naformátujete tabulku
  Už máte první výpočty, ale co by to bylo za tabulku, když by nebyla barevná? V této části se naučíte jak tabulku obarvit a přidat jí ohraničení, aby se vám líbila.
 • Vytvoříte graf
  Už máte i krásnou tabulku, ale chtělo by to ještě něco....Vložit graf, který čísla hezky znázorní. A přesně to se naučíte v této kapitolce.
 • Vše vytisknete
  Už umíte, co potřebujete, jen ještě svoji práci vytisknout a ukázat kolegům. Jak si nastavíte tisk, najdete zde.

CO ŘÍKAJÍ O E-BOOKU TI, KTEŘÍ HO UŽ ČETLI?

Nesnasim Excel. To byla moje klasicka odpoved, jakmile bylo treba vytvorit tabulku. Radsi bych ubehla maraton, nez se poustet do experimentu s excelovymi (jiste excelentnimi) funkcemi. Tento ebook ale vyresil muj letity problem a i diky nemu je ted moje vlastni prace mnohem jednodussi. Lenko, moc diky!

Kateřina Pickovánávrhářka sedacích vaků na míru, www.chez-kat.com

Radši 30 popsaných papírů a kalkulačku u ruky než udělat tabulku v Excelu - tím jsem se dlouho řídila. Nešlo mi to a ani jsem nechápala ty různé funkce, které prý usnadňují práci... Musím říct, že Lenky ebook mě mile překvapil. Jasnou a srozumitelnou formou dokázala vysvětlit z mého pohledu nevysvětlitelné. Podle návodů už mám i svojí první tabulku - a překvapivě to není ani nijak složité. Lenko, díky!

Alena Pechovápodnikatelka, expertka na krizový management, www.alena-pechova.cz

Dobrý den, Lenko učím výpočetní techniku. Vaše práce je perfektní a jsem přesvědčen, že Váš e-book sklidí obdiv odborníků v IT

Antonín Kysilkaodborník ve výpočetní technice a milovník potápění

Přestože s excelem téměř denne pracuji, ve skvělém eBooku Lenky Mikšátkové jsem našla ještě spoustu zajímavých "vychytávek" na vylepšení práce s tímto programem. Doporučuji si stáhnout nejen začátečníkům, ale i běžným uživatelům

Ivona Zlámalíkovácestovatelka na luxusních zaoceánských lodích, www.ivonazlamalikova.cz